Санітарія необхідна для боротьби зі шкідниками

З регулярними поставками зерна, багато з яких зберігаються протягом тривалого часу, неправильний графік очищення може поліпшити ідеальні умови для шкідників.

Челле Хартцер

Sanitation

Adobe stock

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в результаті вживання зараженої їжі щороку втрачаються 420 000 життів. Коли мова йде про зберігання та переробку зерна, належна санітарія – це не просто надійна практика, вона необхідна для забезпечення безпеки харчових продуктів.

Санітарія – це стратегія запобігання, яка допомагає захистити ваш об’єкт від зараження шкідниками і наступних загроз.

Ось деякі дії, які ви можете включити в свій розклад, щоб знизити рівень шкідників і забезпечити безперебійну роботу вашого об’єкта.

Щотижня.

Підтримуйте стан зовнішньої обробки: об’єкт зовні повинен бути в гарному стані, щоб не допустити проникнення шкідників на ваше підприємство. Наскільки це можливо, будь-яке розсипане зерно або подрібнений продукт повинні бути негайно очищені. Тримайте будь-яке навколишнє рослинництво біля будівлі низько підрізаним. Не забувайте стежити за межами робочих місць співробітників, особливо там, де сміттєві баки.

Перевірте кути і важкодоступні місця: ви знаєте, де вони знаходяться – ями для ліфтів, навколо силосів, перевалочних пунктів, тунелів, навіть в головній будівлі.

Моніторинг на наявність шкідників: це може звучати трохи не по темі, так як ми говоримо про санітарію, але якщо ви спостерігаєте за шкідниками, ви можете знайти, де вони знаходяться. Там, де вони часто, може бути джерело їжі. Таким чином, ви можете використовувати інформацію про шкідників для виявлення проблем санітарії.

Зони для співробітників: видаліть залишки їжі всередині і навколо мікрохвильової печі, холодильників і торгових автоматів. Витріть залишки від кавоварок, кулерів для води та інших приладів. Слідкуйте за областями забезпечення якості, лабораторіями та зонами зразків, де ви зберігаєте продукт.

Щомісяця

Перевірка обладнання. Ймовірно, це виконується частіше, але не рідше одного разу на місяць. Перевіряйте все обладнання з точки зору санітарії і шкідників. Переконайтеся, що немає витоків, всі ущільнення герметичні і немає ознак шкідників.

Перевірте, чи немає води: вода, яка потрапляє в зерно, не дуже гарна річ. Це не тільки завдає прямої шкоди зерну, але і є додатковим джерелом їжі для комах, що харчуються зерном, довгоносиків і комах, що харчуються цвіллю.

Щоквартально

Огляньте свій дах: легко не помітити дах, коли справа доходить до санітарії, але її слід регулярно перевіряти на наявність приманок для шкідників, таких як стояча вода та сміття. Це також гарна ідея, переконатися, що ваш блок опалення, вентиляції та кондиціонування повітря працює правильно і що захисні сітки і фільтри знаходяться в пристойному стані.

Очищення сміттєвих контейнерів: регулярно очищайте простір навколо сміттєвих контейнерів і тримайте їх щільно закритими, щоб не допустити укриття шкідників всередині. Уникайте проблем з переповненням, переглянувши графік вивезення, щоб переконатися, що він достатній для кількості відходів, вироблених вашим підприємством.

Дотримання цих правил санітарії на постійній основі може зменшити і навіть запобігти появу шкідників. Варто також подумати про інвестування в деякі довгострокові заходи щодо посилення вашої стратегії захисту. Засипка просівших ділянок, які мають тенденцію збирати воду, і заміна зовнішнього освітлення на натрієві газорозрядні або світлодіодні ліхтарі – це інші способи, що допомагають знизити активність шкідливих організмів у вашій власності.

Встановивши тісні партнерські відносини з постачальником послуг по боротьбі зі шкідниками і встановивши більш суворі санітарні умови, ви в найкоротші терміни позбудетеся від шкідливих організмів.

Джерело: world-grain.com